O czym więc właściwie będzie ten tekst? 

Najpierw krótka dygresja. Kiedy po raz pierwszy zetknąłem się z tematem cukrzycy, a było to 15 lat temu, ośrodek zdrowia, który  miał własny glukometr, był sporą rzadkością. Możliwość otrzymania niemalże natychmiastowego wyniku poziomu glikemii, była czymś niezwykłym. Dzisiaj sytuacja jest diametralnie inna. Aparaty do pomiaru glikemii, wydawane są bezpłatnie, półki uginają się od urządzeń różnych firm. Czy to dobrze ? Oczywiście, że tak, to komfortowa sytuacja, zawsze dobrze mieć wybór. Cukrzyca, to jeden z największych problemów cywilizacyjnych związanych z rozwojem społeczeństwa, a diagnostyka jest podstawą do skutecznego jej leczenia. Nie wyobrażamy sobie dzisiaj sytuacji, kiedy pacjent podaje insulinę bez wcześniejszego pomiaru glikemii. Dobranie skutecznego i dostosowanego do naszych potrzeb sprzętu jest więc kluczowe. 

Zasadnicze pytanie, które się w tym momencie nasuwa brzmi: czym się kierować przy wyborze glukometru ? 

W dalszej części, postaram się pokazać, na przykładzie  glukometru Evercare, jak różne interesujące cechy może mieć jedno urządzenie, z jednej strony proste w obsłudze, z drugiej oferujące wyrafinowane możliwości dla tych, którzy chcą z nich skorzystać. 

Jaki powinien być idealny glukometr? 
Jakie powinien mieć cechy? 
Czego ja oczekuję od takiego urządzenia? 
  

Różnimy się od siebie nawzajem, więc odpowiedzi każdego z nas na te pytania byłyby zapewne różne. Poszukajmy zatem takich cech glukometru, które wydaje się, powinny być wspólne dla większości osób z cukrzycą. 

Warto w tym miejscu, jak sądzę, przytoczyć opinie, które często słyszymy od pacjentów, lekarzy i pielęgniarek. Na pytanie o idealny glukometr większość odpowiada: 

Glukometr musi być prosty w obsłudze dla pacjenta. Powinien być dokładny, dawać pewność i powtarzalność wyników. 

To jest najczęstsza odpowiedź, ale są też inne wymagania: szybki pomiar: 

dokładny wynik po jak najkrótszym czasie; 
automatyczne kodowanie; 
wykrywanie zbyt małej próbki krwi; 
jak najmniejsza próbka krwi potrzebna do badania; 
pamięć jak największej ilości wyników pomiaru, najlepiej z datą i godziną pomiaru; 
dobrze gdyby umożliwiał automatyczny wyrzut paska testowego, bez kontaktu z krwią; 
 pożądaną cechą jest praca na standardowe baterie AAA, nie trzeba wtedy szukać zegarmistrza żeby wymienić baterię; 
 historia wyników powinna być możliwa do obejrzenia na monitorze komputera. Możliwość przeglądania wyników z dowolnego urządzania z internetem, to dodatkowy bonus dla ludzi aktywnych, będących często w podróży. 

Jak więc na tle tych wymagań wygląda jeden z najnowszych i najnowocześniejszych na polskim rynku glukometrów o nazwie Evercare Genius ? Okazuje się, po bliższej analizie, że twórcy urządzenia myśleli o potrzebach pacjentów, projektując sprzęt praktycznie idealny, żeby nie użyć słowa genialny, które to słowo glukometr posiada w nazwie. 

Co więc potrafi Evercare? 

Dokonuje pomiaru glikemii w trzech prostych krokach, czym spełnia warunek prostej obsługi i łatwej edukacji. 
Poniższy rysunek, doskonale to ilustruje:   

Evercare uruchamia się przez włożenie paska, potem wystarczy dostarczyć niewielką kroplę krwi (tylko 1 µl); po krótkim czasie, bo zaledwie po 5 sekundach dostajemy bardzo dokładny wynik; 
w pamięci urządzenia mieści się aż 1000 wykonanych pomiarów; 
wyrzut paska, może być automatyczny lub tradycyjny i powoduje wyłączenie glukometru; 
urządzenie nie wymaga kodowania; 
Evercare pracuje na baterie AAA, dostępne prawie w każdym punkcie sprzedaży, sklepie, kiosku; 
dla tych osób, które szukają bardziej nowoczesnych rozwiązań system daje możliwość korzystania z komputera, przechowywania danych w tzw. Chmurze. 

Na koniec kilka słów o samej Chmurze. Czym jest „Chmura Evercare”? 

Jest to nowa idea ułatwiająca życie. Dzięki nowoczesnej technologii udało się stworzyć internetową bazę wyników leczenia cukrzycy. Znajdują się tu informacje między innymi o glikemii, posiłkach, wysiłku fizycznym, czy o pomiarach ciśnienia tętniczego. „Chmura Evercare”, jako jedyne tego typu rozwiązanie, umożliwia dostęp do wyników pacjenta z każdego miejsca na świecie i o każdej porze. Dzięki temu życie z cukrzycą stanie się o wiele prostsze. Nie potrzeba będzie dodatkowych urządzeń by przeglądać swoje wyniki, wystarczy komputer lub smartfon. Korzystanie z „Chmury Evercare” jest całkowicie bezpłatne dla wszystkich użytkowników glukometrów Evercare genius. Żeby rozpocząć korzystanie z programu, wystarczy dokonać prostej i szybkiej rejestracji swojego glukometru na stronie www.evercare.pl, a wszystkie wyniki zostaną zgromadzone na bezpiecznym koncie pacjenta. 

Czego więc oczekujesz od swego glukometru?   

Szukasz prostych rozwiązań, czy nowoczesnych technologii? A może jednego i drugiego? Być może to właśnie nowoczesny, prosty w obsłudze i dokładny Evercare Genius będzie dla Ciebie właściwym wyborem.

W każdej dziedzinie życia, obserwujemy dzisiaj ogromny postęp, zmiany są tak szybkie, że często ich tempo mocno potrafi nas zaskoczyć. Tak dzieje się też na rynku urządzeń do pomiaru poziomu glikemii. Czy jednak te zmiany zawsze są zgodne z naszymi oczekiwaniami? Czy dopasowują się do naszych prawdziwych potrzeb? Postaram się w tym artykule znaleźć odpowiedzi, na te z pozoru łatwe pytania, a właściwie dać szansę poszukania jej tym, którzy zechcą ten artykuł przeczytać i odnieść do jego treści.

Wybieramy glukometr – łatwe czy trudne zadanie ?

 

 

 

Facebook

 

 

 

sklep

 

 

 

Diabetes

care

Diabetes

care

HAND-PROD Sp. z o.o.

ul. Tetmajera 79
31-352 Kraków
Tel.: +48 12 345 01 89
Infolinia.: 800 401 061
kontakt@hand-prod.com.pl

NIP: 5220101622
REGON: 008051155
KRS: 0000155651

 

 

 

Copyright © 2017 : Krawnet

Wpółpracujemy z:

 

 

 

 

 

Polityka Prywatności

Polityka Prywatności

Hand-Prod Diagnostyka